Tarihçe

Hastanemizin Tarihçesi...
 
     Hastanemiz 1936 yılından itibaren Sağlık hizmetine önce Sanatoryum akabinde Devlet Demir Yolları hastanesi olarak hizmet vermiştir.66.620 m2’lik, 2.derece sit alanı içinde eski binalardan oluşan yaklaşık 8200 m2 kapalı alana sahip,100 yataklı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.
 
     2004 yılında SSK’ya devredilen hastane 2005 yılında hastanelerin Sağlık Bakanlığına devir işlemi ile birlikte;Tuzla,Sultanbeyli,Pendik,Kartal,Sancaktepe,Maltepe ve Gebze gibi geniş bir bölgeye Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ve Çocuk Cerrahi Merkezi olarak hizmet vermek üzere planlanmıştır.
 
     2008 yılında başlatılan çalışmalar ile önce hastanenin yataklı hizmet binasının girişinde 80-90 m2 gibi alanda yürütülen Çocuk Acil hizmetleri bina dışında 500 m2’lik kapalı alanda,içinde 15 müşahede yatağı ile daha uygun bir hizmet ortamı oluşturulmuş daha sonrada Bakanlık onayı ile 2010 yılında başlatılan genel tadilat ile yataklı hizmet binası,Ameliyathane,Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi,Doğumhane ve İdari Binanın zemin katı yenilenerek günü şartlarına uygun hizmet ortamına dönüştürülmüştür.2013 yılının son çeyreğinde başlıyan tadilatla birlikte yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları poliklinik binalarımız hizmete girmiştir.
 
     Bu konumu ile Hastanemiz İstanbul Anadolu yakasında Gebze Sultanbeyli gibi geniş bir bölgede Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Ve Çocuk Cerrahi branşında önemli bir sağlık merkezi durumuna gelmiştir.
 
     2011 yılı içinde 8483 hastaya yatarak 7481 hasta ameliyat edilerek sağlığına kavuşmuştur.Ayrıca; Kadın Doğum kliniğimizde 2722 doğum olayı gerçekleştirilmiş, aynı zamanda 375.982 hastanın ayaktan muayene ve tedavileri yapılmıştır.İlaveten Dahiliye,Enfeksiyon Hastalıkları,Kulak Burun Boğaz,Göz Hastalıkları dallarında hizmet verilmektedir.
 
    Hastanemizde Laporoskopik ve Histereskopi(kapalı sistem) ameliyatlar yapılmakta,ayrıca Çocuk Cerrahi,Üroloji ve Genel Cerrahi dalında operasyon ve yataklı hizmet sunulmaktadır.
 
    Halkımızın destek ve teveccühleriyle gelişmeye ve hizmet alanımızı genişletmeye devam eden bir hastane olmaya devam edeceğiz.
DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık